Bilge'den

Fotoğrafım

Merhaba, Küçücük bir kızken annemin topuklu ayakkabılarını giyip, rujlarını sürerek aynada kendimi izlerdim,okul yıllarımda adım hep kokoş, lolita, stilist Bilge idi. Zaman geçti ama benim modaya ve giyime karşı merakım hiç bitmedi ve geçmedi. Bu blogumda, moda haberlerini,öne çıkan stilleri,kombin önerilerini,sezon trendlerini,ünlülerin stillerini,kendimden kareleri,kozmetik canavarı olduğum için denediğim ürünleri,kısacası bir bayanın hayatının parçası olan güzellik kavramının bütün detaylarını kendi zevkimce sizlerle paylaşacağım. Umarım sizinde tarzınıza uygulamak istediğiniz ve örnek alacağınız paylaşımlar olur... Sevgi ve saygılarımla....
Bilge -Karadeniz

Translate:

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

Mıagusto'da ara

SOSYAL MEDYADA MIAGUSTO

Icon Icon Follow Me on Pinterest

11 Mart 2013 Pazartesi

pemberuj net ile ropörtajım için bloga beklerim

 
 
                                                  PEMBERUJNET İLE ROPÖRTAJ :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Bilge:1. Merhaba Emel,seni çok uzun zamandır tanıyorum ama tanımayanlar için biraz kendinden bahseder misin?

pemberujnet:Merhaba, ben İzmir'de yaşıyorum. 9 Eylül Üniversitesi'nde bilgisayar programcılığı okudum. Yani asıl mesleğim bilgisayar programcılığı, fakat bir hobi olarak başladığım bloggerlık zaman geçtikçe daha baskın geldi ve bunun yerini aldı :) Şu anda çok severek yaptığım bir mesleğim var.

Bilge:2.pemberuj neti kurmak fikrin nasıl oluştu,neden ismi pembe ruj?

Pemberujnet:Aslında fikir benden değil erkek arkadaşım Ersin'den çıktı. Yazmayı çok sevdiğimi bildiği için blog açma fikrini ortaya attı. Ben de her kadın gibi ilgi duyduğum moda, bakım, makyaj gibi konularda severek yazmaya başladım :)
İsim konusuna gelince, blogumun adını pembe ruju çok sevdiğim için koyduğumu düşünebilirsiniz ama durum öyle değil. Blog kadınlara yönelik olduğu için ismi de buna uygun olmalıydı. Ben "kırmızı ruj" olarak düşünmüştüm ama o domain dolu olunca ikinci isim olarak "pembe ruj" ortaya çıktı :)

Bilge:3.bu işte tek başınamısın yoksa kadro halindemi çalışıyorsun?

Pemberujnet:Pembe Ruj'da iki kişinin emeği var. Benim dışımda, blog fikrini ortaya atan erkek arkadaşım, aynı zamanda blogun teknik tarafını üstlendi. Fotoğraf ve video çekimlerinde de bana yardımcı oluyor :)

Bilge:4.gördüğün kadarıyla diğer bloggerlar içinde elinden geleni yapmaya çalışıyorsun, sitende biz bloggerlar için topluluk bile var,biraz bundan bahseder misin?

Pemberujnet:Yurtdışındaki bloglara baktığınızda, birbirini destekleyen bir yol izlediklerini görürsünüz. Fakat ben blogumu açtığım günden bu yana gördüğüm kadarıyla Türk bloggerlarda bir çekememezlik durumu söz konusu. Beraber yükselmek yerine kendilerinin yükselmeleri uğruna yolu kapayıp, diğer bloggerların önünde durmaya çalışıyorlar.

Ben network'e inanan biriyim. Networkünüz iş olsun, arkadaş olsun ne kadar kuvvetli ise siz de o kadar kuvvetlisinizdir. O yüzden tanıdığımız, tanımadığımız tüm bloggerlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türkiye'de blog yazarları için tam olarak istediğimiz gibi bir sosyal ağ yoktu, o yüzden Blog Listesi'ni açtık. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bilge:5.pembe ruj olarak şu anki konumundan memnun musun?

Pemberujnet:Bence hiç kimse blogunun şuanki konumundan memnun olmamalı. Yoksa nasıl ilerleme kaydedebiliriz ki. Blogunu işi olarak gören biriyim ve sürekli ilerleme kaydetmek zorundayım.

Bilge:6. Alışverişle aran nasıl? En çok satın aldığın şey nedir? yoksa pembe ruj mu? :))

pemberujnet:Alışverişi sevmeyen kadın var mıdır? :) Sanırım en çok elbise alıyorum. Hatta bu yaz için yaptığım alışverişte durumu biraz abartmış olabilirim :)

Bilge:7.sence iyi bir blog nasıl olmalı,tavsiyelerin var mı?

Pemberujnet:En kısa şekilde özetlemem gerekirse; başarılı bir blogun yolu güncel ve özgün bir içerikten geçiyor. Blogunuzu elinizden geldiğince güncel tutmaya çalışın. Ben bloguma düzenli olarak her gün yazmaya özen gösteriyorum.

Bilge.8.son olarak blogger severlere ve moda severlere neler söylemek istersin?

Pemberujnet:Keep readin' diyerek noktalayalım mı? :) Ayrıca bu keyifli röportaj için çok teşekkür ederim Bilge'cim :)
 
Bilge:Ben teşekkür ederim, blogda başarılarının devamını dilerimm...:)


4 yorum:

KavunluVotka dedi ki...

Çok güzel bir röportaj olmuş. Gercekten cok doğru bir tespit. Gereksiz bir çekememezlik söz konusu bloggerlar arasında ve bunu ben de hiç anlamıyorum. Pemberuj'a buradan da ayrıca desteği ve iyi niyeti için çok teşekkürler :))

Bilge Karadeniz dedi ki...

Ben teşekkkür ederim güzel yorumların için pembevotka :)

Alp dedi ki...

çok beğendim teşekkürler 2013 bikiniler

Alp dedi ki...

çok beğendim tşkler ... <a href="http://www.buyaznemoda.com>2013 bikiniler</a>

Bunlarda ilginizi çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...