Bilge'den

Fotoğrafım

Merhaba, Küçücük bir kızken annemin topuklu ayakkabılarını giyip, rujlarını sürerek aynada kendimi izlerdim,okul yıllarımda adım hep kokoş, lolita, stilist Bilge idi. Zaman geçti ama benim modaya ve giyime karşı merakım hiç bitmedi ve geçmedi. Bu blogumda, moda haberlerini,öne çıkan stilleri,kombin önerilerini,sezon trendlerini,ünlülerin stillerini,kendimden kareleri,kozmetik canavarı olduğum için denediğim ürünleri,kısacası bir bayanın hayatının parçası olan güzellik kavramının bütün detaylarını kendi zevkimce sizlerle paylaşacağım. Umarım sizinde tarzınıza uygulamak istediğiniz ve örnek alacağınız paylaşımlar olur... Sevgi ve saygılarımla....
Bilge -Karadeniz

Translate:

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

Mıagusto'da ara

SOSYAL MEDYADA MIAGUSTO

Icon Icon Follow Me on Pinterest

10 Temmuz 2013 Çarşamba

KOZMETİK VE MAKYAJ BLOGU ZUHAL VAROL İLE RÖPORTAJ


BİLGE: Merhaba Zuhal, moda ve makyaj üzerine blogundan ötürü seni tanıyorum tanımayanlar için kendinden biraz bahseder misin?
ZUHAL:Merhaba,öncelikle kendimi tanıtmama imkan sağladığın için teşekkür ederim:) Ben de seni blog üzerinden tanıdım ve birçok arkadaşımı daha.O yüzden iyiki açmışım diye düşünüyorum sayfamı.
26 yaşında Bursalı tipik bir İkizler burcuyum:)Bursa'da Anadolu Meslek Lisesine giderek hayatımdan Tekstili ve Modayı hiç çıkarmayacağımı anlamıştım:)Ankara Gazi Üniversitesi Moda Tasarım bölümünü bitirdim onun dışında Ankara'da Elif Jülide Dereboy'un Meb'na bağlı Güzel Sanatlar Merkezinde Moda ve Tekstil tarihi üzerine eğitim aldım ve eğitim tamamlanınca bir hamile markasının 4 yıl stilistliğini yaptım defilelerini düzenledim ardından çok istediğim İstanbul'a taşındım 2 yıldır burada yaşamaktan mutluyum. Şu sıralar stil danışmanlığı ya da stilistliğini yapabileceğim bir marka ve proje peşindeyim.

 

BİLGE: Blog açmak nereden aklına geldi ve neden kozmetik-makyaj?

ZUHAL:Aslında blogumu 2010 başında açmıştım ve amacım defileleri ve moda olan her şeyi orada paylaşmaktı fakat çalıştığım için çok zaman ayıramadım ve 2011 de zuhal varol com'da  tekrar başladım..Tabi tekrar ara verdiğim zamanlar oldu çünkü Nursace'de çalıştığım için fazla zaman ayıramamıştım sonra makyaja ve bakıma fazla zaman ayırdığımı ve yaptığım kozmetik alışverişlerini paylaşmak istediğim için içeriği makyaj üzerine değiştirdim bu şekilde gerçekten daha aktif olduğumu gördüm.

 

BİLGE: blog dışında uğraştığın işin var mı?

ZUHAL:Blog dışında teknik çizim yapıyorum dosyamı çoğaltmayı seviyorum:) ve tabi ki en severek yaptığım şeylerden biri de pilates:)

 

BİLGE:Kozmetik bloglarının konseptini hep merak etmişimdir, tanıttığın ürünler kendi aldığın ürünler mi yoksa markalar mı ürünlerimi tanıt diye talepte bulunuyor?

ZUHAL:Ben kozmetik yazılarıma yeni başladığım için pr'cıların beni yeni yeni farkettiğini düşünüyorum. Blogumda en fazla iki ya da üç ürün basın ürünüdür zaten böyle olduğu zaman yazıda belirtip teşekkür ediyorum.

 

BİLGE: Blogunu takip ediyorum,sürekli yeni bir ürün alıyorsun,kozmetiği çok sevdiğin belli,bunları bizlerle paylaşırken hissettiklerin neler?yani ben kullanıyorum herke kullansın diye mi düşünüyorsun?

ZUHAL:Aldığım her ürünü beğenmiyorum maalesef benim de alışveriş hatalarım var memnun kalmadıysam kesinlikle yazmıyorum sadece severek kullanıyor ve bir yan etkisini görmüyorsam paylaşmaktan ve tavsiye etmekten acayip haz alıyorum:)
 
 

 

BİLGE: blog ile ilgili hedeflerin var mı?
ZUHAL:Blog ile hedefim tabi ki izleyici sayımı arttırmak daha profesyonel fotolar çekip makyaj videoları hazırlamak ama maalesef su an buna adapte olup bir çalışma yapamıyorum.Sanırım daha iyi bir makine ve çalışma masasına ihtiyacım var.

 

BİLGE:şimdi sana değişik bir soru sorayım:)) benim blogum Miagusto için neler düşünüyorsun?:))
 
ZUHAL:Senin stilini beğeniyorum.Outfitlerin gerçekten kusursuz. Cildini,kaşını,saçını,makyajını özellikle takip ediyorum. Kaliteli ürünleri iyi kombin yaptığını düşünüyorum.Ayrıca fiziğin de çok hoş:)

 

BİLGE: Takip ettiğin yurt dışı kozmetik bloggerları kimler?

ZUHAL:Aslında çok fazla kozmetik blogu takip ediyorum ama en sevdiğim ve beğendiğim makyaj ve moda bloggerı Camila Coelho.Brezilyalı mükemmel bir hatun özellikle instagramda sıkı takipçisiyim:)

 

BİLGE:şu Blogger yerinde olmak isterdim diyor musun?

ZUHAL:Camila yerinde olmak isterdim:)

 

BİLGE:röportajı okuyan moda-kozmetik sever arkadaşlarımıza söylemek istediğin bir şey var mı?
ZUHAL:Kozmetik sever okuyucularımıza söylemek istediğim her şeyden önce bakımlı olmaları gerektiği.  Temiz, parlak ve bakımlı cilde öncelik tanımaları ondan sonra makyaj yapmaları gerektiğini söyleyebilirim. Ve tabi ki bol su ve günlük egzersizlerle, sağlıklı beslenmeyi es geçmesinler. Bitkisel ürünlerle yapılan cilt ve saç bakımlarını ihmal etmesinler. Ciltlerini sabah akşam mutlaka temizleyip nemlendirsinler .Bol bol gülsünler ve olumlu düşünsünler:)

 

Güzel bir röportaj oldu çok teşekkür ediyorum:)Sevgiler
 
Ben teşekkür ederim:))

 

Hiç yorum yok:

Bunlarda ilginizi çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...