Bilge'den

Fotoğrafım

Merhaba, Küçücük bir kızken annemin topuklu ayakkabılarını giyip, rujlarını sürerek aynada kendimi izlerdim,okul yıllarımda adım hep kokoş, lolita, stilist Bilge idi. Zaman geçti ama benim modaya ve giyime karşı merakım hiç bitmedi ve geçmedi. Bu blogumda, moda haberlerini,öne çıkan stilleri,kombin önerilerini,sezon trendlerini,ünlülerin stillerini,kendimden kareleri,kozmetik canavarı olduğum için denediğim ürünleri,kısacası bir bayanın hayatının parçası olan güzellik kavramının bütün detaylarını kendi zevkimce sizlerle paylaşacağım. Umarım sizinde tarzınıza uygulamak istediğiniz ve örnek alacağınız paylaşımlar olur... Sevgi ve saygılarımla....
Bilge -Karadeniz

Translate:

English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

++Sitene Ekle

Mıagusto'da ara

SOSYAL MEDYADA MIAGUSTO

Icon Icon Follow Me on Pinterest

2 Kasım 2013 Cumartesi

Bugün ne giydimDerMerhabalar,
Umarım hepiniz iyisinizdir,beni soracak olursanız ben iyiyim:))
Bu arada hediye çekilişimi duymuşdunuzdur.son gün 10 Kasım 2013,katılımlarınızı bekliyorum..:)
Bugün yine alışveriş modundayım,bu nedenle spor-şık olmak istedim..
Sezon trendlerinden olan siyah-beyazı,zebra pantalonla vurguladım,yine motorcu deri ceketimle kombini tamamladım...
Kırmızı rengide rujumda tercih ettim,çokl fazla kırmızı renk kullanmasamda arada bende değişiklik yapmak istiyorum,hemde siyah-beyaza çok yakışıyor...:)

İşte bugün ben:)


Deri ceket:Beymen Club
Pantalon:H&M
Çanta:Prada
Botlar:Michael Kors
Bileklik:Fendi
Beyaz triko:Zara

1 Kasım 2013 Cuma

BATYA KEBUDİ'Yİ BİRDE BENİM KALEMİMDEN OKUYUN

Merhabalar,

Ayın röportajı bölümüme yazında girmesiyle ara vermiştim, fakat muhteşem bir sanatçıyla dönüş yapıyorum bu sayfama. Bu ay ki konuğum hepinizin yakından tanıdığı, tasarımlarına hayran olduğu ve severek satın aldığı ünlü takı tasarımcısı  'BATYA KEBUDİ'
Batya'ya bu güzel röportaj için çok teşekkür ediyor çok uzatmadan sizi bu keyifli röportaj satırlarıyla baş başa bırakıyorum :)


 
 
BİLGE: Merhaba Batya,artık bir takı tasarımcısı olarak seni bilmeyen yok, takıyı seven herkes sosyal medyada senin takılarınla günün aksesuarı fotoğrafları çekerek paylaşım yapıyor, Neler hissediyorsun?
 
BATYA: Çok mutluyum, senin aracılığınla herkese teşekkür ederim.
 
BİLGE: Takı tasarımcılığından önce yaptığın başka bir iş var mıydı? Varsa hangi sektörlerde çalıştın?
 
BATYA: Biliyordum, aksesuara olan merakımın bir gün beni tasarım yapmaya yönelteceğini biliyordum. Her zaman, bir kıyafeti tamamlayan en önemli detayın aksesuar olduğunu düşünürüm. Bu nedenle de bir çok aksesuarım var. Özellikle çıktığım seyahatlerde bir mağazaya girdiğimde zamanın çoğunu mücevherlerin olduğu bölümde geçiririm. Tüm markaların koleksiyonlarını yakından takip ederim. Bu merakım zamanla işimi de etkilemeye başladı. Yıllarca çalıştığım Madame Figaro dergisinde her ay farklı mücevher konuları hazırladım ve tasarımcılarla röportajlar yaptım. Hep bir gün "Bende, bende!" dedim. Bu arada kendim için aksesuar tasarımları yapmaya başlamıştım bile... Tam da bu sıralarda, mesleğinde yıllarını geçirmiş ama artık emekli olmuş yaşlı bir mücevher ustasıyla tanıştım ve ona kendim için yüzükler yaptırdım. Her türlü nazımın geçtiği, beni torunu gibi görmeye başlayan bu usta, bendeki enerjiyi herkesden önce fark edip "Batya, artık bunlardan birer tane değil de biner tane yapsak" diyordu. Bu arada arkadaşlarım da yaptıklarımı çok beğeniyor, kendileri için de takı tasarlamamı istiyorlardı. Ben bu fikri nedense hep erteledim. Ta ki çok sevdiğim Madame Figaro'nun kapanmasına kadar! Derginin kapanmasının ardından bir süre seyahat ettim. Yurt dışında da tanıştığım herkes bana takılarımı nereden aldığımı soruyordu. Kendi tasarımlarım olduğunu öğrendiklerinde onlar için de yapmamı istediler. İstanbul’a dönünce hep ertelediğim takı tasarımı için artık hazır olduğumu hissettim ve bu kararla hayatımda yepyeni bir kapı açıldı. Ustama gittim ve "Artık hazırım, koleksiyonumu çizdim." dedim. Koleksiyonumun ilk tasarımları o kadar ilgi gördü ki devam etmeye karar verdim! İşte bu "altın serüven" böyle başladı. Çevremdeki insanlar hep ışıltılı göründüğümü söylerler. Bu aslında altının bana verdiği ışığın rengidir, parıltısı hep göze çarpar. Şimdi, bu çok sevdiğim mücevher,  işimin de anahtar kelimesi oldu. Bunun benim için çok güzel bir şans olduğuna inanıyorum. Tasarımlarımı bu düşünceyle hazırladığım için de takılarımın, onları takan herkese şans getireceklerini düşünüyorum.
 
 
 
 
BİLGE:Takı tasarlarken nelerden ilham alıyorsun? Seni etkileyen ne oluyor?
 
BATYA:Hayatın kendisinden esinleniyorum. İlk koleksiyonum hayatın sembollerinde hep işaretlerin, sessiz ama bizi birleştirici bir dili olduğunu düşündüğümden onlara yer verdim. Gizemli ve merak uyandırıcı bu semboller, hem geçmişle günümüzü birbirine bağlayan güçleri, hem heyecan uyandıran tasarımları hem de üzerlerinde taşıdıkları anlamlarla hayatta farklı bir dil oluşturuyorlar. İşte ben de koleksiyonumu tasarlarken bu çarpıcı dilden ilham aldım ve hayatın sembollerini kendime göre yeniden yorumladım. Aşk herkesi ve her şeyi aynı çizgide birleştirme gücüne sahip olan, tutku ve masumiyeti, hüznü ve motive edici mutluluğu, sonsuz yaratıcılığı varlığında taşıyan, hayatın kaynağı... Beni hayata bağlayan en önemli duygu... Bu yüzden de koleksiyonlarımda her zaman aşk temalı tasarımlar hazırlamayı sürdüreceğim.
 
BİLGE: Mesela bu yıldız, kalp, melek gibi sembolleri ben ilk defa senin takılarında böyle zarif bir şekilde tasarlanmış olarak gördüm, bu da bana çok duygusal biri olduğunu hissettirdi, duygusal mısın?
 
BATYA:Hem de çok, sanatçıyım ben... Duygusal olmayan bir sanatçı olabilir mi?
 
 
 
BİLGE:Şık,sade ve zarif tasarımlar yapıyorsun, daha abartılı takılar tasarlamayı düşünüyor musun?
 
BATYA:Her an her şey olabilir!  Ne kadar abartılı olursa olsun yine de zarif olacağından kuşkunuz olmasın.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BİLGE:Bir koleksiyon hazırlığı nasıl oluyor senin için? İlham geliyor, tasarlıyorsun ve üretime mi geçiyorsun, bu süreçten bahsedebilir misin?
 
BATYA:Her koleksiyonun bir teması oluyor. O temadan yola çıkıyorum. Bu tema beni o günlerde çok etkileyen bir şey olabiliyor. Önce kağıda sonra üretime geçiyorum. Ve sonra sizlerin huzuruna çıkarıyorum.
 
 
 
BİLGE: Şu an olmak istediğin yerde misin? Hedeflerinde neler var?
 
BATYA:Kesinlikle olmak istediğim yerdeyim... Hedeflerimde dünya markası olmak var J
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BİLGE: Mascarammax moda sitesinde köşe yazarlığı da yapıyorsun, sanırım daha öncede yazı yazıyordun, neler paylaşıyorsun Mascarammax’de?
 
BATYA:Sırlarımı! Güzellik moda ve bakıma dair tüm sevdiğim ürünleri okurlarımla paylaşıyorum.
 
 
BİLGE:Yeni koleksiyonunu çıkartacağını bana söylemiştin? Neler bekliyor bizi bu koleksiyonda? Tarz olarak aynı mı? Yoksa farklı tasarımlar da görebilecek miyiz?
 
BATYA:Her zaman altının zarif ışıltısının kadınlar üzerindeki yansımalarını göreceksiniz. Sizi sürprizler bekliyor. uzun bir süredir üzerinde çalıştığım ve sonunda sizlerin beğenisine sunduğum yeni koleksiyonuyla, klasikle moderniz mi bir araya getirirken, yaratıcılığın heyecanına sizi de ortak ediyorum. Sade ama iddialı tasarımlar hem tek olarak hem de bir arada takılabiliyor. Detaylarda gizlenen sürprizler ve bütünün sunduğu yalınlık hissi bedeninizle uyum sağlıyor.
Yazın başında  çıkardığım DOT koleksiyonumda Windsor Düşesinin hikayesinden ilham aldım. Onlar aşklarını mücevherlere kazımış, onlarla yaşatmıştı. 9 Latin Haçı’ndan oluşan bileklikteki her haç ilişkilerindeki ayrı bir dönüm noktasını simgelemektedir. Haçlardan biri Wallis’in geçirdiği önemli bir operasyonu, diğeri Dük’ün bir gazeteci ile yaptığı bir röportajı, diğeri düğünlerini, bir başkası tanışmalarını ifade eden bu bileklik, adeta çiftin yaşantısını anlatan mücevher görünümlü bir anı defteri özelliği taşıyor. Ben de bu hikayeden esinlenerek hayatımızdaki önemli kişileri ve anları ifade eden bu tasarımım bir kraliçe tacını andırıyor. 
 
 
 
 
 
 
 
BİLGE:Tasarımlarına, kendi siten olan Batya Kebudi ve Batya Kebudi Shop dışında  nerelerden ulaşabiliriz?      BATYA KEBUDİ WEB SİTESİ
 
 
BATYA: Beymen mağazalarından tüm tasarımlarıma ulaşabilirsiniz.
 
 
BİLGE:Miagusto’yu bir blog olarak nasıl buluyorsun?
 
BATYA:Severek takip ediyorum. Özellikle Louboutin tişörtüne bayılıyorum!
 
BİLGE:Çok teşekkür ederim..:)  
 
BİLGE:Seni ve tasarımlarını sevenlere Miagusto aracılığıyla iletmek istediğin bir şey var mı?
 
BATYA:Bu röportajı okuyan herkesin başına AŞK düşsün! J
 
 
BİLGE: Birçok kişinin Amiiinn dediğini duyar gibiyim:) Miagusto’ya vakit ayırdığın için Çok teşekkür ederim Batya :)
 
 
 
 
 
 
 

MAKEUP FOREVER YENİ MAĞAZASINDA İNANILMAZ SÜRPRİZLER


MAKE UP FOR EVER ÇOK KATLI MAĞAZASINI İSTANBUL’DA AÇIYOR!

 

MAKE UP FOR EVER ‘hepsi bir arada’ konsept mağazasının açılışını göz alıcı bir etkinlik ile kutluyor.

 

 

MAKE UP FOR EVER, İstiklal Caddesindeki 6 katlı mağazasının resmi açılışını kutlamak için seçkin ve dikkate değer bir organizasyona imza attı. MAKE UP FOR EVER’ın yaratıcısı ve sanat direktörü Dany Sanz’in tutkusunun dayandığı köklerden ilham alınarak organize edilmiş bu özel etkinlikle, markanın profesyonel duruşunu, eşsiz ve çarpıcı bir sanatsal dokunuş ile hazırlanmış nefes kesen bir ‘body painting’ şovu ile ortaya koydu.
 
                        İŞTE BENİM KAREMDEN O MÜKEMMEL SHOW:)
 

 
  
BU GÖRDÜĞÜNÜZ FOTOĞRAFLARDAKİ MAANKENLERİN VÜCUT SÜSLEMELERİ TAMAMEN MAKE UP FOREVER ÜRÜNLERİ İLE YAPILMIŞTIR:)
 

 

Moda trendleri, sanat ve güzelliğin, harmanlanarak 15 modelin bedenlerinde hayat bulduğu bu olağanüstü gösteride, salonu ve podyumu kuşatan sanat rüzgarı, medya, birçok ünlü isim ve seçkin simalarından oluşan çoşkulu kalabalığı adeta hipnotize etti..  Görkemli mağaza; her ürün gurubunda en geniş renk yelpazesini sunuyor olmasının yanı sıra, sağladığı profesyonel makyaj eğitimleri ve daha bir çok farklı hizmetle makyaj dünyasına dair aklınıza gelebilecek herşeyi içeriyor 1. katında yer alan make up school ile profesyonel eğitmenler tarafından verilecek olan birebir makyaj kurslarıyla müşteriler, kendi makyajlarını en profesyonel şekilde nasıl uygulayabileceklerini öğrenebilme şansı bulacaklar.

 NELER Mİ VAR? HEMEN GÖRELİM

 

Giriş katı: PUBLIC  BOUTIQUE

 

Güzelliğin ve profesyonel ürünlerin en kapsamlı sunumuna adım atın.

 

 

 

2. Kat:  MAKE UP SCHOOL               

Profesyonel eğitmenlerin sunduğu birebir dersler ile kendi makyajınızı en profesyonel şekilde nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

 

3. Kat:  PRO LOFT

Pro Makeup artistlerin ve sanatçıların profosyonel hizmet aldığı bu özel bölüm için ‘backstage kartı’na sahip olun.

 

4. Kat: TRAINING CENTER

En yeni makyaj tekniklerini özel eğitim programları ile öğrenin.

 

5. Kat: PHOTOGRAPHY STUDIO

Bu tam teşekküllü makyaj stüdyosunda profesyonel bir çekim yapın.

 

MAKE UP FOR EVER’ın yeni mağazası ile şimdi herkes profesyonel dünyanın sırlarını ve gerçek bir makyaj sanatçısının deneyimlerini keşfedebilir.

 

 

Adres:
MAKE UP FOR EVER

ÌSTİKLAL CADDESİ

NO: 97, BEYOĞLU / ÌSTANBUL

TEL 0212 244 9166


 

 

  

28 Ekim 2013 Pazartesi

SEPHORA YILBAŞINA HAZIRMerhaba,
kısa bir süre önce Sephora'nın lansmanına katıldım,Sephora yeni yıl için hazırlıklara başlamış bile, ürün yelpazesi de renklenmiş, birçok markanın değişik ürünleri artık Sephora'da...
Ayrıca yılbaşı için hediye seçenekleri de mevcut...
İsterseniz gelin, Sephora'da neler var hep birlikte görelim:)
DUŞ JELLERİNİN VE BODY LOTIONLARIN AMBALAJLARI TAM YENİ YILA UYGUN,ÜSTÜ YILDIZLARLAKAPLI,BENCE TAM HEDİYE EDİLMELİK...
BU FAR PALETİNİ ALIRSANIZ,SANIRI BİRDAHA FARA İHTİYAÇ DUYMAZSINIZ:) BENCE ÇOK KULLANIŞLI.
FARIN YANINDA RUJ VE ALLIK SEÇENEKLERİDE VAR...

BU SENE SİM VE ARILTILAR MODA,BUNU MAKYAJINIZADA YANSITMAK İSTERSENİZ BENCE BU SİMLİ ÜRÜNLERDEN KESİNLİKLE DENEMELİSİNİZ. GÜMÜŞ VE ALTIN SEÇENEKLERİ MEVCUT...

BU DUŞ JELLERİNİ ZATEN BİLİYORSUNUZDUR AMA BÖYLE TAKIM ŞEKLİNDE SATILMASI YİNE HEDİYE ARAYANLAR İÇİN GÜZEL BİR ALTERNATİF

BUNLARA BAYILDIM DİYEBİLİRİM,İÇERİĞİNDE HAFİF SİM MEVCUT,AYRICA KOKUSU MÜKEMMEL,AMBALAJINI GÖRÜNCE İNSAN KULLANMAYA KIYAMIYOR BİTMESİN DİYE...:)

ÇANTANIZDA AYRI AYRI RUJ TAŞIMAKTAN SIKILDIYSANIZ BU ÜRÜN TAM SİZE GÖRE,TEK BİR ÜRÜNLE HER RENK RUJ ÇANTANIZDA:)

SEYAHAT EDENLER İÇİN GÜZEL BİR TAKIM:)
 

JIMMY CHOO'NUN BU PARFÜMÜNÜ KULLANMIŞTIM DAHA ÖNCE,ŞİMDİ DİĞER ALTERNATİFLERİ DE ÇIKMIŞ,ÇOK KALICI BİR PARFÜM OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM


BU MARKA SEPHORA AİLESİNE YENİ KATILAN BİR MARKA,ÜRÜN TAMAMEN ORGANİK,ÇOK GÜZEL BİR CİLT VAAT EDİYOR,DENEMEK GEREKİR.


YİNE SEPHORA AİLESİNE YENİ KATILAN BİR MARKA DAHA,ASİ VE ÇILGIN SAÇLAR İÇİN GENİŞ ÜRÜN SEÇENEĞİYLE SAÇLARINIZLA İLGİLİ BİR ÇOK SORUN ORTADAN KALKIYOR.KURU ŞAMPUAN,HACİMLENDİRİCİ SPREY,SU DALGASI VEREN SPREY,SAÇLARI DÜZLEŞTİREN ÜRÜNÜ DERKEN ARTIK KIVIRCIK,DÜZ,DALGALI SAÇLAR YARATMAK MÜMKÜN...İŞTE BENİM FAVORİ ÜRÜNLERİM,SİMLİ EYELINER,FAR,TIRNAK SÜSÜ GİBİ BİRÇOK ÜRÜN SEPORA'NIN YENİ YIL KOLEKSİYONUNDA...
 HEDİYEM VARHerkese merhaba,
 Blogum Miagusto'da  ikinci kez hediye çekilişi yapmaktayım:)yeni yıla az bir süre kaldı, belki benim size hediye edecek olduğum bu iki güzel ürünü sizde sevdiklerinize hediye edersiniz..
Gelelim hediyeme :)))
Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz hatta Morhipo'da sık sık satışta olan Lenca markasının tasarım ürünü olan kauçuk bileklikleri sizlere hediye etmek istedim.
Kauçuk üzerinde altın ve gümüş örgüler olan bu bileklikler sezon trendlerine tamda uyum sağlıyor,


                                işte sizlere hediye edecek olduğum bileklikler...                      Tabi ki bunun için sizlerden birkaç konuda ricada bulunacağım...

Öncelikle Facebook Miagusto sayfamı beğenmeniz :) https://www.facebook.com/pages/MiaGusto/121301644692758

Ardından beni Twitter'dan
https://twitter.com/Bilgekaradenizz

ve son olarakta İnstagram'dan takip etmeniz
http://instagram.com/bilgekaradeniz


Bu postun altına İSİM VE SOYADINIZ ile yorum bırakmanız

ve son olarak hediyemi sosyal ortamlarınızda beni de ekleyerek duyurmanız..:)))
sonra bileklikler sizin, hediye çekilişimi yine eskisi gibi kura yöntemiyle instagram hesabımdan duyuracağım:))

BEKLİYORUM  :)))
27 Ekim 2013 Pazar

Sezon trendi kalın kazaklar ve trikolar nasıl kombinlenir

Merhaba,
Sezon trendi postlarıma devam ediyorum,güneşi görsekte havalar artık soğudu,bizde kalın kalın giyinmeye başladık,bir klasik olan örgülü,kalın,bol(oversized) kazaklarla kombin yapmak bu senede moda...
Hem şık hemde üşümemek istiyorsanız sizde bu trende uyum sağlayabilirsiniz...
İşte sizin için seçtiklerim:)


Bunlarda ilginizi çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...